انتخاب اسکیت مناسب

انتخاب اسکیت مناسب


انتخاب اسکیتِ مناسب

بزرگترین مشکل اسکیت سواران آماتور، عدم دانش کافی درباره ی انتخاب اسکیتِ مناسب می باشد.در این مقاله به بررسی راهکارهایی جهت انتخاب کفش مناسب اسکیت میپردازیم.

مشورت با مربی اولین راهکار برای داشتن انتخابی مناسب است.چراکه هر مربی برای ارائه ی  آموزش بهتر، تمام استانداردهای لازم برای کفش اسکیت را مد نظر قرار میگیرد، لذا راهنمایی های او در این خصوص قطعا مفید خواهد بود.

راهکار دوم استفاده از تجربیات دوستان میباشد. جمع آوری نظرات اسکیت سوارانِ با تجربه منجر به تشکیل یک بانک اطلاعاتی کامل در خصوص معیارهای لازم برای انتخاب یک کفش اسکیت مناسب می شود.

راهکار سوم استفاده از اینترنت برای بررسی خصوصیات متفاوت ِ کفشهای اسکیت میباشد.

حال به بررسی چند فاکتور مهم در خصوص انتخاب کفش اسکیت می پردازیم تا با مد نظر قرار دادن آنها لذت انجام این ورزش را دوچندان کنید.

  • سن

انتخاب کفش اسکیت برای یک کودک 4 تا 8 سال بسیار متفاوت از یک شخص بزرگسال است . در واقع وزن کفش برای کودکان فاکتور بسیار مهمی است چراکه کفشهای خیلی سنگین باعث ایجاد آسیبهای جزئی و یا حتی شدید میشود. نکته مهم دیگر در خصوص کفش کودکان طول فریم و تعداد چرخهای آن است که میبایست با قد و توانایی کودک سازگار باشد. نکته دیگر توجه به قسمت مچ کفشها میباشد.وجود یک پلاستیک محکم و کفی قوی برای مراقبت از مچ کفش الزامی است.ولی در کفشهای غیر استاندارد این قطعه ی نگه دارنده ی اضافی وجود ندارد. توجه شود که پهن بودن قسمت کفی پا که روی فریمها بسته میشود به حفظ تعادل بهتر کمک میکند در صورتیکه باریک بودن نقطه ی اتصال کفش با فریم حفظ تعادل را سخت تر میکند.

 

وجود انحراف زانو یا همان حالت ایکس پای حاد فاکتور مهم دیگری در انتخاب نوع کفش اسکیت می باشد. استفاده از کفشهایی با رویه ی هارد یا پلاستیک فشرده برای افراد دارای انحراف زانو مناسب است چرا که این کفشها مانع از خم شدن پا به داخل یا خارج میشوند. کفشهایی با رویه ی پارچه ای (soft) برای این دسته از افراد مناسب نمیباشد.

     3)عدم استفاده از کفشهای بسیار حرفه ای در ابتدای یادگیری

همانطور که برای آموزش رانندگی، استفاده ار یک ماشین مدل بالا با پیچیدگیهای زیاد در سیستم دنده و ترمز کار را برای کارآموز سخت تر میکند، استفاده از یک کفش اسکیت حرفه ای و گران نیز میتواند بدترین انتخاب برای یک اسکیت سوارِ آماتور باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به دیگر صفحات همین وبسایت رفته و از مطالب بسیاری به صورت رایگان بهره ببرید.