اسکیت سرعت ، ورزش دشواری بوده و پیشرفت در آن تا حد زیادی به استاندارد بودن تجهیزاتِ مورد نیاز بستگی دارد. در واقع یکی از دلایل پیچیدگی این رشته  به نوع تجهیزات آن مربوط میشود. برای قهرمانهای این رشته ، استاندارد بودن تجهیزات از اهمیت بالایی برخوردار است . جالب اینکه انتخاب ِ ساده ترین وسایل مانند عینک و کلاه ایمنی نیز باید مطابق با استانداردهای لازم صورت بگیرد که در ادامه به آنها می پردازیم.

راحتی

اولین فاکتور مهم در خرید اسکیت ِ سرعت ،راحتی پا در آن میباشد.گاهی پا در یک کفش نسبتا ارزان قیمت بسیار راحت تر از زمانیست که یک کفش بسیار گران و برند به پا کرده اید! پس لزوماٌ گرانی نشانه ی کیفیت بالا نیست . کفشی را انتخاب کنید که پای شما در آن احساس راحتی کند.

انتخاب کفش با توجه به نوع هدف و خواسته

اگر کفش اسکیت از جنس بسیار سخت باشد قطعاٌ از پای شما به طور کامل محافظت می کند ولی این نوع اسکیت تا حدودی موجب ایجاد درد در ناحیه ی پا میشود. پس اگر هدف شما حفاظت کامل از پایتان است باید درد ناشی از بدنه ی محکم اسکیت را تحمل کنید ولی اگر برای شما راحتیِ پا از اهمیت بیشتری برخوردار است باید ریسک استفاده از اسکیتهایی با جنس نه چندان محکم را بپذیرید. پس نوع هدف و خواسته ی شما در انتخاب کفش اسکیت نقش مهمی دارد.

به یاد داشته باشید اگرچه در انتخاب تجهیزات اسکیت  کاملا آزاد هستید ولی پیشنهاد میگردد در هنگامِ اولین خرید، تمام محصولات را از یک برند تهیه کنید تا از خدمات حداکثری ِ آن شرکت استفاده کنید.زمانیکه با این رشته بیشتر آشنا شدید می توانید مستقیماٌ با نمایندگیهای معتبر در ارتباط باشید.

در مقاله های بعدی به روشهای انتخاب کفش اسکیت سرعت خواهیم پرداخت.

تبریک شما برنده مسابقه ما شدید روی این لینک کلیک کنید و جایزه خودتون رو دریافت کنید!

برای اطلاعات بیشتر در مورد این رشته  به دیگر صفحات این وبسایت رفته و از مطالب دیگر به صورت رایگان بهره ببرید.