پاوربند

پاوربند  در واقع نوعی کش برای انجام تمرین های مختلف ورزشی می باشد.این وسیله ی ورزشی عناوین متفاوتی از جمله “کش مقاومتی”، “کش لوپ” و “پاور لوپ” دارد. تا قبل از 15 سال پیش از پاورباند به عنوان ابزاری در امر فیزیتراپی به منظور بهبود آسیب های ورزشی استفاده میشد. اما جدیدا به عنوان یک ابزار مهم در انجام تمرینات ورزشی رایج شده است. نقش اصلی پاورباندها جلوگیری از تشدید آسیبهای ورزشی و همچنین انجام تمریناتی متشکل از سوپر ستها می باشد. به عنوان مثال اگر آسیب دیدگی از ناحیه ی کتف باشد بهترین حرکت برای حفظ آمادگی و افزایش توده ی غضلانی بدون هیچگونه درد و آسیب استفاده از همین کشهای تمرینی است.

کش های تمرینی از لحاظ شدت مقاومت انواع مختلفی دارد که در ادامه به آنها اشاره میشود:

XL: این نوع از پاورباندها بسیار نازک و سبک هستند و عموما برای تمرینات استقامتی بانوان استفاده می شود.

L/M/S/XS: این کشها از نوع L تا نوع XS به ترتیب از مقاومت کم تا بسیار زیاد ساخته شده اند.کش هایی که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند تحت عنوان کش های heavy و یا extra heavy  نامیده می شوند.

پاور باندها در بازار با طولهای 1 متر و همچنین 1متر و 20 سانتیمتر عرضه می شوند و بیش از 1000 تمرین از جمله تمرینات مربوط به سینه، بازو، سرشانه و زیربغل را توسط آنها میتوان انجام داد.در واقع این تمرینات که شباهت زیادی به تمرینات باشگاهی دارند جملگی با یک ابزار ساده ی ورزشی یعنی پاور باند انجام میشود.

توجه شود که برای طول عمر بیشترِ و جلوگیری از پارگی، پاور باند ها میبایست:

  • دور از نور خورشید و آفتاب باشند.

  • بعد از استفاده با دستمال تمییز شوند.

  • از خاک گرفتگی و عدم استفاده از آنها به مدت طولانی پرهیز شود.

برای تهیه ی این محصول، متناسب با تواناییِ بدنتان، یکی از انواع پاور باندها را انتخاب کرده و با مراجعه به بخش فیتنس در این سایت آن را به سبد کالای خود اضافه کنید.