تاریخچه تی ارایکس به سال 1990 برمیگردد. در آن سال “رندی هتریک”به منظور حفظ آمادگی جسمانی و شرایط مطلوب بدنی در فضاهای کوچک و کم امکانات مانند زیر دریایی ها و کشتی ها، وسیله ای با استفاده از دو بند بافته شده ی چتر نجاب و یک کمربند جوجیتسوی قدیمی طراحی کرد که بعدها نام “تی آر ایکس” به خود گرفت. در ابتدا اگرچه هیچ نوع کشی در آن به کار نرفته بود ولی صدها حرکت ورزشی متنوع توسط تی آر ایکس پایه گذاری شد. با گذشت زمان اصلاحات زیادی در جهت بهینه سازی حرکات با هدف تمرکز بر روی عضلات خاص صورت گرفت. از طرفی از آنجاییکه تی ارایکس قابلیت نصب در هر جایی را داشت به تدریج به عنوان یکی از بهترین راهکارها برای رسیدن به اهداف ورزشی شناخته شد.

حرکات ورزشی صورت گرفته توسط تی آر ایکس بر اساس جابه جاییِ تعمدی مرکز ثقل بدن طراحی شده است. واضح است که در حالت عادی مرکز ثقل بدن انسان در میان تنه و بالای کمر قرار دارد اما به طور مثال زمانیکه با دو دست به صورت آویخته قرار میگیرید این مرکز ثقل به پایین ترین نقطه میرسد. به محض رها کردن یکی از دستها، این مرکز ثقل جا به جا شده و در پایین ترین نقطه ی ممکن قرار میگیرد.

از آنجاییکه استفاده از باشگاه و امکانات ورزشی در هر لحظه فراهم نمیباشد لذا داشتن یک بند “تی آر ایکس” نقش مهمی در حفظ آمادگی جسمانی در هر زمان و مکانی را دارد!

توجه داشته باشید از آنجاییکه استفاده نادرست از تی آر ایکس آسیبهای شدیدی به افراد وارد میکند لذا استفاده از آن منوط به آگاهی از روش های صحیحِ استفاده از آن  می باشد. تی آر ایکس وسیله ای قابل حمل و نصب در همه جا میباشد و استفاده از آن محدودیت زمانی و مکانی ندارد پس همراه داشتن آن به منزله ی داشتن یک باشگاه کامل ورزشی است چرا که به وسیله ی آن بیش از 1500 حرکت ورزشی مختلف  متناسب با عضلات مختلف را میتوان انجام داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.